Відпочинок та лікування в Закарпатті

Санаторії Закарпаття
Санаторії Закарпаття

Санаторії Закарпаття спеціалізцються на лікуванні ШКТ мінеральними водами. Курортна путівка в санаторії Закарпаття – це комплекс нероздільних послуг проживання, дієтичного харчування та базового профільного лікування

Готелі Закарпаття
Готелі Закарпаття

 Готелі Закарпаття запрошують на оздоровлення, СПА-процедури та вільний графік відпочинку . Різні пакети послуг з лікуванням і без, різні цінові категорії надають широкий вибір  та можливості активного та цікавого проведення часу.

Термальні води
Термальні води

Термальні води в Закарпатті, для лікування опорно-рухового апарату,  пропонують в санаторії Боржава. Басейни з мінеральними водами, термальні джерела, процедури базового оздоровлення та прийом мінеральних вод – 100% гарантія здоров’я кожного

Лікування в Закарпатті

Природа Закарпаття  і мінеральні води – найкращі лікарі від багатьох хвороб

Закарпаття – це край багатих рекреаційних ресурсів. Його гордістю є Карпатський біосферний заповідник. Екосистема одна з найбільш цінних на Землі і входить до міжнародної сітки заповідних територій, відмічених ЮНЕСКО. Тут знаходиться Ужанський національний парк, одне із «семи чудес» України – озеро Синевір,  Неймовірна долина нарцисів вражає навесні, а Карпати з їх вершинами та Говерлою – любов туристів!

Але головне надбання Закарпаття, що дивує навіть геологів – це велика кількість і різноманіття видів мінеральних вод, що знаходяться на одній території. Більшість із них мають природний вихід на поверхню, де цілющі джерела з шипінням і булькотінням вириваються із надр землі.

Історичне минуле курортів Закарпаття

 Закарпатські землі постійно були у складі різних держав. Ще в середині 15 століття угорський король згадував у своєму листі Свалявську мінеральну воду. А в середині наступного періоду вже посли Івана Грозного описували смакові і лікувальні властивості вод території, що зараз займає Закарпатська область.

Вони називали воду одного з колодязів солодкою, схожою на квас, а з іншого – кислою, як оцет. Писали, що є струмки, які пахнуть сіркою, а з гір біжить гаряча вода, що зцілює хворих і немічних. На давніх карпатських діалектах мінеральні джерела селяни називали «квасною водою».

Офіційною датою відкриття Свалявського родовища вважають 1796 рік. У другій половині 18 століття у кількох географічних виданнях є згадки про властивості мінеральних джерел. В 1849 році Вернгер у своїй праці «Про дивні води Угорщини» писав про озера з солоною водою на сході Закарпаття, які використовувались для лікування.

Першу водолікарню побудували у 1600 р. А згодом. їх було вже більш як десять. Варто зауважити, що купелі були дуже прості, дерев’яні.  При нагріванні мінеральних вод більшість газів з них випаровувалась. Тоді лікування було не по кишені простим селянам. Їм залишалось пити лікувальну воду з джерел, розташованих далі від водолікарень, і так лікувати хвороби шлунку.

До складу Української РСР Закарпаття увійшло за політичними угодами аж після Великої Вітчизняної війни. З того часу почався жвавіший розвитокрегіону. Станом на 1995 рік на курортах Закарпаття працювало всього вісім санаторіїв. У більшості з них лікували хвороби органів травлення.

Основна розбудова санаторіїв, готелів та інфраструктури припадає на 2005-2014 роки за рахунок приватного капіталу. Навіть заможні місцеві жителі будували будинки так, щоб мати багато кімнат для туристів, пропонуючи їм проживання з харчуванням, лікування та з організацією екскурсій.

 Курорти Закарпаття відкриті цілий рік

 На Закарпаття щороку приїжджають на відпочинок та лікування тисячі туристів з різних куточків України та інших країн.

Більшість території Закарпаття займають гірські масиви, що зумовило помірно-континентальний клімат з досить морозною сніжною зимою та теплим літом. Тому туристи тут активно відпочивають в усі пори року.

Краса природи, велика кількість приватних готелів, народні пісенні та танцювальні традиції, близькість кордонів з багатьма європейськими країнами дозволяє проводити тут багато дитячих та молодіжних фестивалів. Зазвичай, більшість дітей приїжджає з батьками і після конкурсів залишаються на відпочинок та лікування у санаторіях Закарпаття.

Найбільш відомі і популярні курорти Закарпаття

 Найбільшу славу зажив курорт Поляна. Він знаходиться у Свалявському районі та є найстарішим на Закарпатті. Поляна – це затишний куточок серед гір відомий на всю Україну мінеральними джерелами «Поляна Квасова», «Поляна Купель» та «Лужанська». Вони подібні своїми властивостями до води «Боржомі». Їх лужно-вуглекислий склад визначає лікувальний профіль санаторіїв і готелів курорту Поляна. Це захворюваннях органів системи травлення:

  • хронічні гастрити, коліти, ентероколіти у стадії ремісії;
  • після операцій на шлунку та дванадцятипалій кишці;
  • виразки шлунку та дванадцятипалої кишки без стенозу;
  • кишківника;
  • хронічний панкреатит;
  • цукровий діабет І та ІІ ступеня;
  • печінки та жовчовивідних шляхів;
  • сечостатевої системи;
  • проведення дезінтоксикації.

Основою лікування є пиття мінеральної води в комплексі з бальнеологічними процедурами, дієтичним харчуванням та прогулянками на свіжому повітрі. Цілюща «Поляна Квасова» допомагає близько 80 % пацієнтів, що приїздять на лікування в санаторії Поляни.

«Поляна Купель» більш м’яка, ніж попередня, позитивно впливає на весь організм, очищає його від шлаків, солей важких металів, нітратів і токсичних речовин. Вона нейтралізує підвищену секрецію шлунку, але без побічних ефектів як від приймання медикаментів. Вода також позитивно впливає при діабеті, поліартриті, подагрі, остеохондрозі та при захворювання дихальних шляхів.

«Лужанська-4» і «Лужанська-7» дуже корисна при хронічних захворюваннях органів травлення та сечовивідних шляхів.

Протипоказами до вживання мінеральних вод Поляни є гострі запальні процеси в органах травлення, в жовчному міхурі, загострення виразкової хвороби, понижена кислотність шлунку та наявність злоякісних пухлин.

Обираємо санаторії та готелі Закарпаття

 Сьогодні обрати відпочинок і купити путівки не займає багато часу. Усі питання можна вирішити не виходячи з дому. Знаходимо в інтернеті інформацію про відпочинок і лікування Закарпаття, читаємо описи санаторіїв, відгуки, оцінюємо свої можливості та можна бронювати путівки.

Щоб не помилитись, та обрати справді потрібний санаторій, варто скористатись допомогою професіоналів. Менеджери турфірми «Є-Гермес», що знають більшість готелів чи не з дня відкриття, порадять найкращий з них по ефективності лікування, умовах проживання та супутніх послугах. Досвід роботи на ринку туристичних послуг понад 27 років дозволяє нам знати всю інфраструктуру курорту, цінову політику, рівень обслуговування, та стан закладу на текучий момент.

Найпопулярніші санаторії та готелі Закарпаття

 Для відпочинку та лікування на курорті Поляна є фешенебельні готелі, а є санаторії економкласу. Тобто є варіанти, які підійдуть усім категоріям населення:

  • готельно-лікувальний комплекс «Свалява–Сольва». Він знаходиться на території санаторію «Сонячне Закарпаття» і займає 10 га землі. Це сучасний СПА-комплекс з комфортними номерами. Є котеджі, басейни, ресторан, бар, пропонують косметологічні і СПА-послуги (сауни, ванни, джакузі). Лікування у сучасному медцентрі відбувається прямо в комплексі. Тут європейський рівень обслуговування та відповідні ціни;
  • «Сонячне Закарпаття» – більш бюджетний варіант відпочинку. На його території розміщені кілька менших санаторіїв. Хоча умови тут простіші, проте це одна з найкращих гастроентерологічних здравниць. Путівки у санаторій «Сонячне Закарпаття» затребувані та там завжди багато туристів;
  • готель «Квеле Поляна» пропонує доступні путівки. Лікування надається в розміщеному поряд санаторії «Поляна».

Серед інших відомих санаторіїв Закарпаття радимо:

-санаторій «Сузір’я» знаходиться недалеко від Сваляви, в місці, де є 3 мінеральних джерела «Лужанська-4», «Лужанська-7», «Поляна Квасова». Гарно оформлена територія, недалеко є підйомник і взимку можна кататись на лижах. Лікувальний комплекс оснащений сучасним обладнанням.

санаторій «Кришталеве джерело» у с.Солочин – ціни дешевші, ніж у з попередніх,  але оновлений і має сучасні гарні номери, великий лікувальний центр, басейн та активне дозвілля. Тут є дитячий майданчик та ігрова кімната.

санаторій «Боржава» –  розташований в с.Довге в центрі Закарпаття.  Це найбільш атмосферний санаторій Закарпаття. Купити путівки сюди охочих вистачає. Це пацієнти з хворобами органів ШКТ, ОРА, сечовидільної, дихальної і нервової систем, серця. Для лікування використовують 5 мінеральних вод Боржавська, Кушницька, Олегівська, термальна вода Теплиця. Тут є грязелікування. Доповненням до активного відпочинку є  іпотерапія – влісна конюшня. Ціна путівки досить дешева при високому рівені медичних послуг, 4-разовому харчуванні, наявності басейну з мінеральною водою Боржавська.

-санаторій «Карпати» знаходиться в урочищі Берегвар, за 10 км від Сваляви. «Карпати» – унікальний старовинний замок. Є окремий лікувальний корпус, розрахований на велику кількість відпочиваючих. На території санаторію знаходиться дендропарк з озерцем і зоопарк. Для маленьких гостей відкритий великий дитячий майданчик. Для дорослих додатково  бар, ресторанчик, кав’ярня, фітнес, більярд. Ціни на путівки не високі.

Курорт Шаян – тихий, але багатий на цікавинки

Курорт Шаян багатий на мінеральні й термальні джерела. Тут ви справді відпочините і відірветесь від гамірного міста. Відчуєте себе маленькою частинкою цілого всесвіту та зв’язок з природою. Кругом ліс, гори, полонини. Тут навіть зупиняються надовго пожити та попрацювати. Сучасні технології дозволяють тримати зв’язок з усім світом.

Давно. відомі мінеральні води Марамароша. Три гори, що оточують село Шаян, забезпечують тут теплу безвітряну погоду. А перший санаторний заклад в Шаяні був відкритий  в 1952 році.

Основним лікувальним фактором є вуглекисла слабомінералізована вода Шаянська, схожа за властивостями на води «Єсентуки», «Боржомі». Але в її склад входить ще й метакремнієва кислота.

Лікувальний профіль курорту – захворювання і хронічні стани шлунку та печінки, розлади кишківника, цукровий інсулінозалежний діабет, хронічна інтоксикація.

Обережно треба лікуватись у санаторіях Шаяну пацієнтам з хворобами нирок, сечовивідної системи, гіпертонікам, з ішемічною хворобою.

Санаторії курорту Шаян

 На лівому березі Тиси розміщений санаторій «Шаян». Хоча його побудували ще за Радянського Союзу, зараз він відремонтований, обладнаний і має сучасні, прекрасні умови. Доступні  ціни на путівки порадують туристів. Величезна територія, розбиті алеї, море зелені – все тут працює на покращення стану відпочивальників.

Для лікування відведений окремий корпус. Відкритий власний бювет. Лікують мінеральними водами Шаянська-4 та Шаянська-242. В санаторії є клуб, бібліотека, кафе і перукарня. Поруч платний відкритий басейн.

Екскурсійне бюро організовує поїздки до історичних пам’яток, на ферми, до термальних джерел.

Відпочинок і лікування в одному з найкращих шаянських санаторіїв «Карпатія» залишить у вас найкращі спогади. Міні-готель, новий корпус та котеджі чудово вписуються у мальовничий лісовий пейзаж. Ціна путівки відповідає заявленому рівню умов та обслуговування 4*. Це повністю закрита сучасно і стильно оформлена територія  у реліктовому лісі.

Харчування подається у ресторані. Готуються страви закарпатської, угорської, румунської та словацької кухні. Кухар з задоволенням приготує вам власноруч виловлену в озері рибу або гриби, які ви назбирали.

Бажаючим пропонуються косметологічні та СПА-послуги.

Медичний центр надає різні фізіотерапевтичні процедури. В санаторії Карпатія також допомагають пацієнтам з хворобами дихальної системи – бронхіальною астмою, алергіями.

Для базового лікування по профілю курорту Шаян використовують шаянські води.

Розваги на курортах Закарпаття

 Гірський і лісовий відпочинок передбачає безліч занять. У теплий період це прогулянки на велосипедах, риболовля, плавання на човнах і купання, збір грибів, їзда на конях. Для любителів адреналіну – квадроцикли та спуск по гірських річках. Є екскурсії на термальні купальні.

На Закарпатті багато сироварень. Не вагайтеся – беріть участь у процесі сироваріння. На виноробнях проводять дегустацію закарпатських вин. Обов’язково відвідайте ферми: оленячу, свиней породи «мангалиця», сірих угорських корів, карпатських буйволів, форелеві ставки.

Цікаво ознайомитись з народними ремеслами. Багато сувенірів і досі виробляють в ручну. Пошиття одежі з овечої шкіри, лозоплетіння, ткання полотна, вишивання й оздоблення  – у закарпатських селах цим займаються родинами з діда-прадіда, і це сприймається не тільки як виробництво, а як музеї народних ремесел. Ярмарки, народні гуляння, музичні інструменти – все це побачите, відпочиваючи в любу пору року на Закарпатті.

А в зимовий час – катання на лижах, санках, сноубордах. Є підйомники та зимові бази відпочинку з потрібним спорядженням. Головне, бути обережним у горах.

Доступні ціни, якість обслуговування та лікування на курортах Закарпаття дозволяють лікуватись у оздоровницях багатьом нашим землякам і притягують сюди туристів з Європи.

Хто мріє про справжній відпочинок у горах – відвідайте курорти Закарпаття! Санаторії та готелі, дерев’яні садиби та вілли чекають у гості.

Санаторії Закарпаття –  прекрасна можливість провести відпустку з користю, повернутись до роботи здоровішим, очищеним у прямому розумінні, заспокоєним і готовим до нових випробувань.

Чудові фото та незабутні спогади залишаться у вас на довго. Ви з подвоєною силою відчуєте любов до рідної землі та гордість за прекрасний, цілющий та багатий, край – Закарпаття.