Курорт Трускавець – перлина Українських Карпат
Трускавець в період пандемії та закриття кордонів для подорожей дозволив багатьом нашим землякам звернути увагу на українські курорти. Багато хто їх відвідував неодноразово, а інші тільки планують поїздку на лікування і відпочинок. І від такого вибору ви тільки виграєте.
Україна має прекрасні, розташовані в екологічно чистих зонах, курорти Карпат і Закарпаття.
Хочемо звернути вашу увагу на унікальний, відомий далеко за межами нашої країни, курорт Трускавець на мінеральних джерелах. Цей чудовий куточок, розташований у Львівській області поблизу Східних Карпат, є найбільш відвідуваним курортним містом Західного регіону.
Сама природа створила цей бальнеологічний курорт. Гірський м’який ьа досить вологий клімат , чисте сповнене озоном повітря і багаті на рідкісні види рослин і тварин ліси дають найкраще поєднання умов для відпочинку і оздоровлення сотень тисяч туристів.
Короткий екскурс в минуле курорту Трускавець
Вперше описав цілющі природні багатства краю лікар Войцех Очко у 1578 р. у своїй праці. Далі, більш детально розповів про властивості води, що добувалась разом з нафтою поблизу Трускавця і Дрогобича, Рафаель Жончіньский. Він писав, що селянам вода давно допомагає від багатьох хворіб.
Перше приміщення для лікувальних купелів тут було відкрито у прибудові до шинку у 1827 році. Тому-то цей рік і вважають офіційно Днем народження курорту Трускавець. А після досліджень 1833 р. та опублікування даних про «нафтову» воду аптекаря і хіміка Теодора Торосевича почалася історія відомої усім лікувальним ефектом води «Нафтуся». Вона дотепер за своїм хімічним складом не має аналогів серед мінеральних вод.
Ще в період Австро-Угорської імперії Трускавець почав швидко розбудовуватись:
- у 70 роках. 19 століття у Трускавець «на води» приїздило до 1000 відвідувачів за сезон;
- 90-ті роки принесли цьому курортному містечку славу оздоровниці європейського рівня;
- на початку 20 століття місто стало розвиватися саме як курорт: почали будуватись вілли та пансіонати. У 30-у р. їх налічувалось уже близько 150;
- у ті ж роки інформація про цілющу дію води та покращення здоров’я заможних і відомих людей того часу вийшла далеко за межі Австро-Угорщини. Курорт Трускавець став провідним у Європі – сюди на оздоровлення і відпочинок приїздили зі своїми сім’ями посли та перші особи держав.
Після Великої Вітчизняної війни почалася відбудова курорту. У цей період швидкими темпами стали впроваджувати нові методи лікування – з 1947 р. застосовували теплолікування озокеритом. Так Трускавець став місцем, де найкращі лікарі використовували властивості мінеральних вод в комплексі з санаторно-курортним лікуванням.
Так до 1990 року курорт Трускавець знову став найрозвинутішим в Європі.
Що пропонує Трускавець в межах лікувального туризму?
Курорт Трускавець такий популярний завдяки своїй широкій спеціалізації. Тут є санаторні заклади і найкращі фахівці з лікування таких видів захворювань:
- урологічних;
- органів травної системи;
- сечовивідних шляхів;
- опорно-рухового апарату;
- гінекологічних;
- нервової системи;
- органів дихання;
- ендокринної системи та ін.
Варто сказати, що невелике за своїми розмірами місто донедавна мало 2 бювети мінеральних вод, 2 курортних поліклініки, 2 бальнеоозокеритолікувальних заклади. Є санаторії та медцентри з новим обладнанням, де можна обстежитись, встановити причини захворювань та отримати фахову консультацію та комплексне лікування супутніх хвороб: серцево-судинних, шкірних, органів дихання, периферійної нервової системи.
В санаторіях Трускавца розроблені нові методики, що допомагають позбутися зайвої ваги, для реабілітації після COVID-19 – це дуже актуально сьогодні.
Основним фактором, навколо якого будується весь комплекс процедур, є водолікування:
– мінеральні води внутрішнього застосування – з джерел «Нафтуся», «Софія», «Марія»
Мінеральні води Трускавця.
Візитівкою курорту Трускавець є «Нафтуся». Вона виводить з організму шлаки й радіонукліди, невеликі камені з сечоводів, діє як спазмолітик і знеболює при сечокам’яній хворобі, покращує роботу усіх органів ШКТ і внутрішніх залоз, має жовчогінний ефект і регенерує клітини печінки. Воду «Нафтуся» не можна зберігати та перевозити, вживати треба біля джерела або з бювету.
«Софія» і «Марія» застосовуються для лікування ШКТ
– при зовнішньому застосуванні мінеральні води інших джерел та води «Юзя», «Броніслава» використовують для соляних і мінеральних ванн, промивань і зрошень, гідромасажів і інгаляцій, косметології.
Ви безперечно будете задоволені результатом застосування цілющих вод у любому призначенні.
Варто зауважити, що на курорті Трускавець – єдиному на Західній Україні, в центрі «Мед-Палас» та санаторії «Військовий» проводиться літотрипсія – процедура дистанційного лікування без хірургічного втручання сечокам’яної хвороби на новітньому апараті-літотрипторі Dornier Compact Sigma. Ефективність даного методу становить 85% від усіх випадків. Така процедура є доступною для широкого кола пацієнтів. Крім того, є можливість подальшого санаторного лікування і реабілітації хворих з мінімальним застосуванням медпрепаратів.
Мінводи трускавецьких родовищ лікують такі хвороби, як: артрити, артрози, остеохондрози. Тут давно використовується торфо- і грязелікування боровиною, намулом при проблемах хребта та суглобів, ревматизмі, артритах, нервових та гінекологічних захворюваннях.
Практичні дослідження показали, що санаторні методи лікування хворих на атеросклероз судин головного мозку ранньої стадії дозволяють перешкодити подальшому розвитку цієї важкої хвороби.
Саме у Трускавці розробив і успішно застосовував систему нейрофізіологічної реабілітації дітей з ДЦП В.Козявкін. Це 1 з 4 найефективніших методик, відомих у світі. Тепер тут функціонує і дає надію на краще життя тисячам дітей з ДЦП і їх родинам Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна.
Кому не варто приймати водолікування «Нафтусею»?
Найкраще планувати відпочинок у санаторіях та готелях Трускавця, попередньо порадившись зі своїм лікарем. Не можна лікуватись мінеральними водами пацієнтам з загостреннями хронічних хвороб та які мають:
- важкі порушення серцевого ритму, стенокардія, ішемічна хвороба серця;
- інсулінозалежний діабет;
- печінкова і ниркова недостатність;
- кризові стани гіпертонічної хвороби;
- переломи кісток з наявністю трофічних виразок, інфікованих ран, активних запальних процесів;
- неможливість пересуватись без допомоги інших;
- астма з важкими нападами;
- високий тиск;
- наявність чи підозра на ракові пухлини;
- епілепсія, шизофренія та ін.
Також варто бути обережними вагітним, бо курорт знаходиться на висоті близько 400 м над рівнем моря. Зауважте, що після початку вживання води зазвичай відчувається дискомфорт: болі у попереку, різі внизу живота, можлива підвищена температура. Тому будьте розважливі, обов’язково отримайте консультацію лікаря і дотримуйтеся його призначень.
Огляд найкращих санаторіїв та готельних комплексів Трускавця
За майже 30 років незалежності курорти України пройшли чималі випробування. На початку 90-х туристичний бізнес дещо занепав, як і інші сфери нашої економіки. Але потроху туристичні потоки відновились, а разом з цим стали відбудовуватись і модернізуватись санаторії й готелі Трускавця. Більшість з них отримали нових власників, і це тільки посилило між ними конкуренцію.
Кожен готель та санаторій Трускавця прагне надати відвідувачам найкращі умови та ексклюзивні процедури. На їх території є бари, ресторани, дитячі майданчики, басейни, конференц-зали, SPA-центри, салони краси.
До санаторіїв та готельних комплексів найвищого рівня можна віднести 5* комплекси «Міротель», «Ріксос Прикарпаття», апарт-готель «Шале Грааль», дещо нижчого класу «Світязь», «Карпати». В них ви отримаєте європейський сервіс, комфортабельні, прекрасно укомплектовані, зі смаком оформлені номери, чудовий СПА-відпочинок, популярні косметичні послуги та омолоджувальні процедури та, звичайно, лікування.
Найкращі санаторії з сильною медичною базою та висококваліфікованими лікарями й досить прийнятними цінами для широкого кола туристів, що прибувають на лікування та реабілітацію: «Шахтар», «Перлина Прикарпаття», «Молдова», «Кришталевий Палац»
Санаторії та готелі економкласу радо зустрінуть туристів зі звичайними потребами та середніми фінансовими можливостями. Це «Гермес», «Кристал», «Рубін», «Алмаз», «Янтар», «Весна». Для сімей з дітьми, хворими на ДЦП, пропонує низькі ціни та зручні умови готель «Еліт».
Санаторії та готелі для сімейного відпочинку
Для сімейного відпочинку обирають:
– курортний готель «Лісова пісня» – є невеликий спа-центр і дитячі розваги
– в комплексі «Міротель» майданчики оформлені за мотивами казки «Аліса в країні чудес», а діти беруть участь в інтелектуальних та розвивальних іграх;
– комплекс «Ріксос Прикарпаття» влітку створює дитячі табори, має площадки для спортивних ігор, міні-парк і справжній літній аквапарк;
– у санаторії «Карпати» великий парк «Підгір’я». Тут ви знайдете спокій і тишу серед тінистих алей, пікніки на природі та велопрогулянки. А діти будуть раді позайматись у спортзалі та погуляти у мінізоопарку:
– комфортні умови проживання і смачне харчування за помірними цінами пропонує готель Гермес з хорошою лікувальною базою
Як можна провести вільний час у Трускавці?
Відпочиваючи у Трускавці можна відвідати музеї «Історія Трускавця», М.Біласа, дельфінарій, пам’ятник Митрополиту Андрею, ратушу, старовинні вілли «Саріуш» та «Гопляна», статую Христу Спасителю.
У курортному місті багато ресторанів і кафе, де можна скуштувати закарпатську кухню. В магазинах і сувенірних крамничках є безліч подарунків.
Влітку і восени вам організують піші та велоекскурсії, рибалку, збирання грибів у лісі.
Взимку на курорті панує святкова атмосфера. До Нового року і Різдва тут присвячують різні турніри, вистави, фестивалі та ярмарки народних ремесел. Любителі активних видів спорту можуть відвідати гірськолижні комплекси неподалік: Буковицю, Східницю, Плай, Тростян, де покататись на санках, лижах, сноубордах.
Майже 27 років допомагає розвитку туризму Західної України колектив туристичної агенції «Є-Гермес». Він пережив разом з курортом Трускавець і складний час, і періоди злетів та паломництва у Трускавець великої кількості туристів з країн колишнього Союзу та країн ЄС та Ізраїлю.
На курорті Трускавець є близько 200 санаторіїв, готелів та санаторно-курортних комплексів, пансіонатів і вілл. Для кожного туриста ми підберемо найкращі умови за ціною та якістю, допоможемо з лікувальним направленням, порадимо, де можна зробити обстеження і пройти процедури, обравши навіть недорогий готель чи пансіонат.
Ми підкажемо найкращий маршрут до курорту, організуємо трансфер і доставимо вас прямо до дверей санаторію. Головне – обирайте курорт Трускавець, лікуйтеся, оздоровлюйтесь, відпочивайте і будьте здорові!