Санаторії Закарпаття для здоров’я і відпочинку кожного

Санаторії Закарпаття щороку приймають на відпочинок і лікування тисячі туристів. Закарпатський край – дивовижний.

Басейн з термальною водою

Краса взимку. Землю вкривають сніги – туристи катаються на вершинах гір та любуються білими піками. Навесні бренить тала вода, збігає між камінням та наповнює джерела. Влітку, пахощі різнотрав’я паморочать голову, а природа виспівує голосами птахів. Восени кольоровий килим листя лягає під ноги, і пахне вогкою хвоєю та грибами. Це все відчуває кожен турист, що спланував відпочинок в санаторії Закарпаття.

Закарпатський регіон природа щедро обдарувала: близько 400 джерел беруть тут свій початок. Вони мають цілющу силу і здавна лікують українців. З надр Чорної гори тисячі років б’ють гарячі джерела.

Такі багатства і досвід німецьких і австро-угорських курортів спонукали власників цих земель ще у середині 19 ст. відкрити тут мінеральні купальні з житловими приміщеннями. Паралельно проводились дослідження джерел. Інформація про властивості цілющих вод досить швидко поширилась по Європі.

Купатися в термальних купальнях – то була справжня насолода. Проходили втома, депресія, болі в спині, з’явився апетит і гарний настрій. В Закарпаття стало модно приїжджати на лікування.

Тепер ми знаємо, що мінерали й солі, розчинені в термальній воді проникають крізь шкіру в організм і пришвидшують процеси метаболізму, регенерації та відновлення функціонування опорно-рухового апарату.

Санаторії Закарпаття – лікування мінеральними водами

          Важливим фактором, який впливає на популярність туристів, є зміна пріоритетів населення. Зокрема молодь останнім часом стала приділяти більше уваги здоровому способу життя. Активний відпочинок в горах, на природі, споживання натуральних продуктів, очищення організму від шлаків та токсинів за доступними цінами – ось що сприяє рішенню їхати саме в санаторії Закарпаття.

          Застосування мінеральних вод з різних джерел залежить від вмісту хімічних елементів і ступеня мінералізації.

Не дарма одним з найпопулярніших санаторіїв Закарпаття є «Боржава» с.Довге. Тут використовують води з 4 місцевих джерел, кожне з яких цінне по-своєму, в комплексі:

Санаторій Боржава - бювет
  • мінеральна Боржавська – питна маломінералізована, в складі бор та солі кальцію і натрію. Вміст мінералів є оптимальним для людського організму. Вживається при порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту, жовчовивідних шляхів, печінки, сечокам’яній хворобі;
  • Олегівська – вода слабкої мінералізації. Містить кремній та солі кальцію, натрію, магнію. Покращує процеси творення еритроцитів у крові та формування кісток, м’язів, хрящів. Покази: розлади роботи шлунку, цукровий діабет, ожиріння, подагра, захворювання нирок і ОРА;
  • Кушницька-12 і Кушницька-875 борна мало мінералізовані води з солями натрію. Вони допомагають при хронічних гастритах, колітах, панкреатитах, пієлонефритах, легких формах виразок шлунку та дванадцятипалої кишки.

Води Боржавського басейну мають спазмалітичну, сечогінну, протизапальну та знеболюючу дії. Для лікувального курсу рекомендовано купити путівку не менше як на 21 день.

                   В «Боржаві» працює  критий басейн з термальною водою «Теплиця». ЇЇ доставляють безпосередньо  з джерела і використовують при лікуванні нервових розладів, хвороб ОРА та алергічних проявів. Чергування води термального і холодного басейнів підвищує тонус організму, загартовує, покращує самопочуття.

          В санаторії цікаве і різноманітне дозвілля: басейни, сауна, спортивні ігри, катання верхи, дегустація вин.  Взимку – канатний підйомник і лижні спуски.

Цілюща Поляна Квасова на курорті Поляна

Мінеральні джерела Поляна Квасова, Поляна Купель і Лужанська прославили селище Поляна в долині неподалік Сваляви. Природа тут надзвичайна, гірські хребти й столітні дерева закривають курорт від вітрів і забезпечують м’який клімат увесь рік.

Мінеральні води Поляни відносять до боржомского типу. Програми санаторного лікування базуються саме на унікальних хімічних складових води. Популярність серед  туристів вплинуло на ріст інфраструктури курорту та його сервіс. Тому умови проживання тут відповідають європейському рівню, а ціни не вищі, ніж в санаторіях Трускавця чи Моршина.

Поляна Квасова кисла на смак, багата на фтор, бор і дуже насичена вуглекислим газом. Вона ефективна при захворюваннях ШКТ, печінки, жовчовивідних шляхів, нирок. Води Поляни використовують для реабілітації хворих з радіаційним або токсичним ураженням.

Властивості столової води Поляна Купіль подібні, але дія більш м’яка. Допомагає при гастритах, виразках, гепатиті, сольовому діатезі, синдромі роздратованого кишечника, цукровому діабеті тощо.

Лужанська – завдяки значному вмісту гідрокарбонатів знижує рівень кислотності шлунку та знімає печію, здуття та тяжкість у шлунку.

Відпочинок у Поляні на Закарпатті

Краса курорту Поляна заворожує. Здається, ця місцевість далека від цивілізації, проте санаторії Поляни сучасні, гарно мебльовані та мають нове технічне та лікувально-діагностичне обладнання. Тисячі туристів з задоволенням відпочивають і лікуються саме в санаторіях курорту Поляна.

Більшість оздоровниць мають власні діагностичні центри. Для тих гостей, які не мають медичної карти, це дуже зручно та економить час. Таким чином можна вчасно запобігти розвитку захворювань.

Санаторії Закарпаття - санаторій Сонячне Закарпаття

В селищі Солочин знаходиться один з найвідоміших санаторіїв Закарпаття – «Кришталеве Джерело». Тут дотримуються високих стандартів обслуговування, працює хороша медична база. Туристи мають комфортні номери, інтернет та кабельне телебачення, смачну кухню, цікаве дозвілля. Путівки в Кришталеве джерело можна купити за доступними цінами. Досвідчені лікарі проводять лікування основних напрямків: органів травлення, урологічних і ендокринних порушень. Успішно лікуються супутні хвороби дихальної, нервової та серцево-судинної систем.

У санаторій «Сонячне Закарпаття» основна маса туристів їде саме на лікування захворювань ШКТ та порушень обміну речовин. Тут допомагають дорослим і дітям по бюджетних цінах.

«Квеле Поляна» – ще один недорогий санаторій для сімейного відпочинку. Лише проживання, харчування дієтичне або ресторанне. Обстежитись і пройти лікувальний курс пропонується у санаторії «Поляна» за окрему плату.

Любителі старовини можуть забронювати номер у санаторії «Карпати» в Закарпатті, поблизу с.Чинадієво. Справжній старовинний палац, побудований австрійським графом вже багато років працює як санаторій. Корпуси, озеро,  дендропарк – все розташоване на території 40га.  Відпочиваючі отримують лікування за профілями:

Санаторії Закарпаття – основний профіль спеціалізації

  • хвороби центральної нервової та серцево-судинної систем;
  • хронічні захворювання травної системи та обміну речовин;
  • проблеми ОРА;
  • супроводження та оздоровлення вагітних.

          В санаторії є можливості як для спокійного, так і активного відпочинку в будь-яку пору року.

Ще один санаторний комплекс «Сузір’я» – це комфортний відпочинок зі СПА-центром. Є кінна база, рафтинг по гірській річці, лижні траси взимку. На базі  мінеральних джерел Поляна Квасова, Лужанська-4 і Лужанська-7 проводиться лікування порушень роботи органів травлення, сечовидільної, нервової, дихальної, ендокринної систем та органів кровообігу.

Один з найкращих VIP-комплексів 5*– «Свалява Сольва». Насправді, райський куточок в самому серці Карпат. Внутрішнє й зовнішнє оформлення готелю та прилеглих територій виконано зі смаком. СПА-послуги, ресторан, басейн, є можливість проживання в окремих будиночках.

В оздоровчому центрі надають послуги лікування хронічних захворювань шлунку, кишківника, печінки, підшлункової залози, жовчних шляхів, цукрового діабету, органів дихання й кровообігу.

Територія закрита для сторонніх клієнтів, послуги найвищого рівня, релакс і лікування, ресторанне меню пояснюють високу ціну путівок.

Санаторії Закарпаття на курорті Шаян

Санаторії Закарпаття - Карпатія

Одним з найкращих лікувально-готельних комплексів курорту Шаян є «Карпатія» 4*. Медичний центр базового лікування хвороб з застосуванням Шаянських мінеральних вод. Проживання в окремих котеджах та сучасному корпусі, меню дієтичне і ресторанне, СПА-центр різнопланове дозвілля пропонує комплекс Карпатія.

Відпочинок на лоні природи, прогулянки пішки, на велосипедах, верхи, рибалка, екскурсії. Ціни на путівки і окремі послуги відповідають їх та якості рівню обслуговування.

Який би курорт  та санаторій Закарпаття не обрали, скрізь вас зустрінуть тепло.

Щоб не розгубитись через великий вибір санаторіїв, найкраще отримати повну інформацію на сайті та за +380504313349. Обирати треба за критеріями мета та бюджет.

Природа дає можливість використати цілющу дію мінеральних вод Закарпаття оздоровлення, очищення фізичного й емоційного. Найбільш спокійним і безпечним місцем в Україні є санаторії Закарпаття.